Okoliczności tragedii ma wyjaśnić śledztwo prowadzone pod nadzorem słubickiej prokuratury rejonowej – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Reklama

W piątek mają zostać przeprowadzone sekcje zwłok obu kobiet. Postępowanie jest prowadzone pod kątem wypadku ze skutkiem śmiertelnym – powiedział PAP rzecznik.

Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji podał, że policjanci otrzymali informację o zdarzeniu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w czwartek kilka minut przed godziną ósmą.

Z relacji świadków wynikało, że auto wjechało do rzeki na wysokości ul. Sybiraków. Chwilę później na miejscu była straż pożarna i policja. Daewoo lanosa wydobyto z rzeki po południu.

Funkcjonariusze szybko dotarli do świadków. Udało się także zabezpieczyć monitoring, na którym widać moment wjechania do wody (…) Z pojazdu wydobyto dwa ciała kobiet. To 49-latka i jej 17-letnia córka - obie to mieszkanki powiatu gorzowskiego – powiedział Jaroszewicz.

Szczegółowym badaniom zostanie poddany także pojazd, którym poruszały się kobiety. Ich celem będzie m.in. określenie przez biegłego stanu technicznego auta.