Chodzi o krojone pomidory w puszce - sort bazylia - dwóch marek: Freshona oraz Italiamo. Problem dotyczy konkretnych partii - obie mają datę minimalnej trwałości 31.12.2020 i numery serii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Reklama

W oficjalnym komunikacie Lidl jako przyczynę wycofania pomidorów w puszce podaje zanieczyszczenie w postaci "plastikowego ciała obcego", chociaż nie wyjaśnia konkretnie, o jaką formę i pochodzenie plastiku chodzi.

"Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego" - brzmi komunikat firmy.

"Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu i zrezygnować z jego spożywania" - pisze dalej Lidl.

Reklama

Równocześnie - jak zauważa gazeta.pl - sieć dyskontów informuje, że potencjalne zagrożenie dotyczy wyłącznie produktów wymienionych w oficjalnym komunikacie, a więc krojonych pomidorów w puszce dwóch marek o konkretnym numerze partii i dacie przydatności. Puszki krojonych pomidorów Freshona i Italiamo, które mają inne oznaczenie serii, są w pełni zdatne do spożycia.

To nie pierwszy raz, gdy polski oddział Lidla wycofuje produkty ze sprzedaży. Pod koniec lipca sieć taką samą decyzję podjęła odnośnie partii papryki, w której kontrola wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu etefonu, czyli związku chemicznego stosowanego w rolnictwie.