W ramach obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę "w Warszawie na 11 listopada 2018 roku zaplanowanych jest kilka marszów i demonstracji" - napisano na stronie internetowej kanadyjskiego MSZ, aktualizując sekcję ostrzeżeń dla podróżujących do Polski. "Przebywając w tym miejscu, proszę zachowywać ostrożność" - dodano.

Reklama

Wcześniej na stronie ambasady USA w Polsce umieszczono ostrzeżenie przed wydarzeniami, jakie mogą mieć miejsce w czasie marszu organizowanego 11 listopada w Warszawie.

W 2017 roku w marszu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne. Miały także miejsce starcia między uczestnikami marszu oraz demonstrantami z kontrmanifestacji. Jeśli tegoroczny marsz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się, ma się on rozpocząć przed budynkiem Sejmu w pobliżu Pomnika Armii Krajowej i Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy przejdą stamtąd do Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i Wybrzeżem Szczecińskim udadzą się na Stadion Narodowy - czytamy w komunikacie na stronie ambasady.

Również Departament Stanu USA, na specjalnym koncie na Twitterze przeznaczonym do informowania podróżujących podał, że w związku z obchodami Święta Niepodległości w Polsce odbywać się będzie wiele wydarzeń. "W poprzednich latach między uczestnikami marszów a kontrdemonstrantami dochodziło do brutalnych incydentów" - ostrzeżono.

Reklama