Lubelskie

Rolnicy zakończyli blokadę drogi nr 19 na obwodnicy Radzynia Podlaskiego. Droga była blokowana w miejscu skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Brzostówiecką. Grupa około 80-100 rolników blokowała tamtejsze przejście dla pieszych. Protestujący trzymali flagi i transparenty. Na drodze ustawiono też kilka ciągników z przyczepami. Jeden z uczestników blokady, rolnik z Konstantynowa Mateusz Jeżewski powiedział PAP, że do protestu rolników zmusza trudna sytuacja na rynku. Ceny płodów rolnych są bardzo niskie, produkcja rolna nie opłaca się. Z Litwy bez kontroli wwożona jest wieprzowina, rolnicy polscy na tym tracą. Oczekujemy interwencji ministra, jakiejś reakcji na nasz protest – powiedział.

Reklama

Łódzkie

Bedlno było ostatnim miejscem w Łódzkiem, gdzie rolnicy prowadzili swój protest. Wcześniej inna grupa protestował na DK 12 na rondzie w Smardzewie pod Sieradzem. Na utrudnienia kierowcy napotkali też na DK 12 na odcinku od Srocka w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Rolnicy spowalniali ruch, poruszając się w kolumnie ciągników. Lider organizującej protesty AGROUnii Michał Kołodziejczak mówił, że te działania mają zwrócić uwagę na problemy w polskim rolnictwie. Główny postulat protestujących to obrona rynku krajowego, obrona krajowej produkcji. Jak poinformowało Radio Łódź rolnicy z AGROUnii w poniedziałek na godz. 15 zaplanowali konferencję prasową przed pałacem prezydenckim w Warszawie

Mazowieckie

Zakończył się protest rolników na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Janów w pow. sochaczewskim (Mazowieckie). Trasa jest przejezdna – poinformował PAP Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. W poniedziałkowym proteście wzięło udział około 50 osób. Rolnicy przechodzili przez przejście dla pieszych, co jakiś czas przepuszczając oczekujące w korku samochody.

Podkarpackie

Reklama

Zakończył się protest rolników w Jarosławiu.Protest trwał 2,5 godziny. "Nie było istotnych utrudnień w ruchu. Policja zorganizowała objazdy" - powiedziała PAP rzecznik podkarpackiej policji Marta Tabasz-Rygiel.

Podlaskie

Zakończył się protest rolników, którzy zablokowali dk 8 w miejscowości Korycin na drodze Białystok-Augustów. Ruch w tym miejscu odbywa się już bez utrudnień. Protest zakończył się chwilę przed południem, trwał niespełna godzinę. Protestowało tam ok. 20 rolników, którzy utrudniali przejazd samochód w okolicach skrzyżowania dk 8 z drogą wojewódzką 671 w miejscowości Korycin. Na jednym pasie rolnicy ustawili kilka ciągników, po drugim chodzili, co kilkanaście minut przepuszczając auta. Policja na czas protestu zorganizowała objazdy dla pojazdów osobowych, ciężarowe musiały czekać.

Świętokrzyskie

Po ok. godzinie zakończył się protest rolników na drodze na drodze krajowej nr 9 Radom-Rzeszów w Lipniku (Świętokrzyskie). W poniedziałek w w południe ruch pojazdów w tym miejscu był spowolniony – protestujący co jakiś czas przechodzili przez jezdnię po przejściu dla pieszych.