Poszukiwania 42-latka trwają od soboty. Obejmują obszar ok. 160 ha. To głównie lasy i pola. Do poszukiwań użyty był także śmigłowiec z kamerą termowizyjną – poinformowała PAP Agnieszka Pinta z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Reklama

Policjanci w sobotę nad ranem zostali wezwani na interwencję domową w gminie Potok Górny, podczas której 42-letni mężczyzna miał grozić najbliższym siekierą. Kiedy policjanci przybyli na miejsce 42-latek zaatakował ich, rzucając się z widłami. Uszkodził radiowóz i poszczuł ich psem. Po użyciu przez policjantów środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej, mężczyzna zbiegł do lasu w okolicach miejscowości Naklik. Pobiegł za nim jego pies - podały służby prasowe policji w Biłgoraju.

Na stronie internetowej komendy policji w Biłgoraju, opublikowany został wizerunek poszukiwanego mężczyzny. 42-latek ma około 180 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, ma krótkie siwiejące włosy. Ubrany był w granatową koszulkę i spodnie typu jeans. Mężczyzna może mieć obrażenia lewej nogi. Towarzyszy mu pies rasy wilczur.

Policja apeluje, aby w przypadku napotkania mężczyzny, nie zbliżać się do niego, tylko natychmiast poinformować służby pod numerem alarmowym 112. Mężczyzna – według ustaleń policji - może mieć przy sobie siekierę, jest agresywny i może być niebezpieczny