Będziemy prezentować wam zwierzaki, które są wyjątkowe i marzą o nowym domu. Będziemy chcieli także, żeby wszyscy, którzy noszą się z zamiarem adopcji psa lub kota wiedzieli, jak to zrobić. Jak podejść do tego z pełną odpowiedzialnością, tak by zwierzę trafiło ostatecznie w dobre, przyjazne pełne miłości miejsce - #AdopcjaOdpowiedzialność.

Reklama

W tym roku w okresie wakacyjnym media alarmowały, że Polacy masowo porzucali swoje psy i koty, często wcześniej adoptowane, by móc beztrosko wyjechać na wakacyjne wojaże. Chcemy, żeby takich sytuacji było jak najmniej.

A dziś prezentujemy wam Korę.

Media

Jak opisują ją pracownicy schroniska w Celestynowie?

Kora to 7 letnia suka w typie owczarka niemieckiego. Tak piękny i dobry pies, a mimo to jej życie nie było usłane różami. Parę miesięcy temu odebraliśmy ją interwencyjnie w stanie skrajnego zaniedbania. Zagłodzona, cała w ranach, z bolącym ciałkiem. Stała w brudzie na łańcuchu, zapomniana. Po wielu tygodniach leczenia udało nam się ją odbudować. Jednak po adopcji wciąż będzie wymagała obserwacji dot. uszu i swędzącej skóry. Kora zna komendy, umie chodzić na smyczy, ale przy tym ma dużo siły i energii, lubi dzieci, na inne psy reaguje różnie. Jak to owczarek - sprytna mądraszka. Prosimy o świadomy dom i gotowy na kontynuację leczenia. Suńka czeka w boksie n-6.

Jeśli Kora skradła wasze serce, to musicie skontaktować się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie>>>

Adopcja nie jest prostą sprawą i warto o tym wiedzieć. Dlatego przygotowaliśmy dla was SPECJALNY PORADNIK: JAK ADOPTOWAĆ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA>>>

A jeśli już zdecydujecie się na adopcję sprawdźcie, jak powinny wyglądać pierwsze chwile z nowym pupilem w naszym PORADNIKU