W rozmowie z Wirtualną Polską Spychalski został zapytany, czy prezydent weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości.

Reklama

- Prezydent szedł na czele marszu w zeszłym roku dlatego, że tamten marsz był absolutnie wyjątkowy; to był marsz zorganizowany na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości; to był marsz, który miał charakter państwowy. W tym roku, z tego co wiem, tak nie będzie - powiedział rzecznik prezydenta.

Dopytywany, czy to oznacza, że prezydent nie pójdzie w Marszu Niepodległości, odparł: Nie ma co prawda jeszcze decyzji w tym zakresie, ale na pewno nie będzie to uroczystość o charakterze państwowym.

Spychalski zaznaczył, że uroczystości z okazji Święta Niepodległości organizowane przez Kancelarię Prezydenta obejmą m.in. wręczenie Orderów Orła Białego, uroczystą zmianę warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spotkanie z protokołem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim.

W ubiegłym roku z udziałem prezydenta i premiera ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jeden marsz złożyły się formalnie dwa zgromadzenia - jedno organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Reklama