Prokuratura Rejonowa w Kępnie skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie, posiadającego tytuł doktora nauk technicznych.

Reklama

Prokurator zarzucił mężczyźnie, że od listopada 2018 r. do czerwca 2019 r. wyłudził od przedsiębiorcy z terenu powiatu kępińskiego 33 tys. zł na rzekome usługi doradcze.

45-latek powoływał się na wpływy w kancelarii premiera i w różnego rodzaju instytucjach państwowych. Jego znajomości i układy miały pomóc przedsiębiorcy w zdobyciu warunków zabudowy pod planowaną budowę hali produkcyjno-magazynowej.

Podczas współpracy – jak poinformował prokurator Maciej Meler - oskarżony "wytworzył komputerowo i opracował sfałszowaną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu, ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji".

Dokument opatrzył sfałszowanymi podpisami członków kolegium, używając w tym celu metody skanowania podpisów i pieczęci.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że decyzja mogła zostać sfałszowana, o podejrzeniu powiadomił organa ścigania – powiedział Maciej Meler.

45-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i obecnie odbywa karę więzienia, nie zastosowano wobec niego środków zapobiegawczych.

Grozi mu do 8 lat więzienia.