"W grupie stacji o zasięgu ogólnokrajowym jedynie Radio Maryja w pełni realizowało koncesję" - można przeczytać w komunikacie KRRiT. Jej członkowie stwierdzają, że pozostałe ogólnopolskie rozgłośnie nie mają czystego sumienia. Wypominają im odstępstwa od warunków koncesji.

W tym roku rada słuchała programów trzynastu stacji. Agenci KRRiT monitorowali ogólnokrajowe, regionalne i lokalne rozgłośnie. I we wszystkich - prócz Radia Maryja oczywiście - dopatrzono się większych lub mniejszych uchybień.

Na przykład stacje z grupy RMF MAXX "nie realizowały koncesji zarówno w zakresie udziału tematyki lokalnej, jak i elementów obligatoryjnych".

Radio Maryja ma zatem podwójną okazję do świętowania. Toruńska stacja obchodzi dziś 16. urodziny. I dostała na nie prezent od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Trudno o lepszy.

Uroczystości z okazji rocznicy powstania stacji będą dużo skromniejsze niż te z ubiegłego roku. Nie będzie tym razem na nich Jarosława Kaczyńskiego. "Przygotowuje przemówienie na kongres PiS" - tłumaczy dziennikowi.pl Adam Bielan, rzecznik partii.