Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ma zastąpić arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego na stanowisku metropolity gdańskiego. Jego nazwisko, wraz z dwójką innych hierarchów, trafi wkrótce do Watykanu, gdzie ostateczną decyzję podejmie Benedykt XVI.
To będzie ostra zmiana kursu gdańskiej kurii - ocenia "Polska". Bo arcybiskup Głódź to całkowite przeciwieństwo abp. Gocłowskiego. Często bywa na antenie Radia Maryja, bronił też arcybiskupa Wielgusa, podczas gdy arcybiskup Tadeusz Gocłowski na ingresie hierarchy, oskarżanego o współpracę z SB, się nie pojawił.
Według gazety, nazwisko biskupa warszawsko-praskiego, trafiło już do Watykanu. Tam trzy nazwiska hierachów, czyli tzw. terno, ocenia Kongregacja ds. Biskupów. Może ona nie zgodzić się z propozycjami nuncjusza apostolskiego i przygotować swoje propozycje papieżowi. Ostateczną decyzję, jeśli wybrany biskup się zgodzi, podejmuje Benedykt XVI.
Zmiana arcybiskupa czeka trójmiejskich wiernych już w kwietniu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane