Inne
Reklama

Kapitan Jan Żbik zrzucił milicyjny mundur i już jako policjant rusza na pomoc kujawsko-pomorskiej komendzie. Odcinkowy komiks o jego przygodach będzie pojawiał się na jej stronie internetowej.

Policjant i jego wnuk Michał mają przyciągnąć do służby nowych kandydatów. "Komiks będzie przedstawiał historię młodego Żbika od momentu podjęcia decyzji o wstąpieniu w szeregi policji, poprzez kolejne szczeble kariery zawodowej, które przybliżą młodym ludziom pracę policjanta" - opowiada Monika Chlebicz z kujawsko-pomorskiej komendy wojewódzkiej.

Kapitan Żbik jest bohaterem kampanii "Warto wstąpić", która nie tylko zachęca młodych do pracy w policji, ale również przedstawia tę formację jako świetnie wyposażoną, nowoczesną oraz skuteczną. I co ważne, zupełnie różną od tej, w której służył PRL-owski Żbik.

Czytelnicy internetowego komiksu będą mogli wysłać e-maila do kapitana, śledzić przygody Żbika, a przy okazji - na czym najbardziej zależy policjantom - lepiej poznać ich pracę. Pomogą w tym również plakaty, ulotki, specjalne bannery i reklamy radiowe. Jak zdradzają policjanci, kapitan i jego wnuk wystąpią nawet w filmie.

Komiksowe zeszyty z serii "Kapitan Żbik", kultowe w czasach PRL, wychodziły przez 15 lat - od 1967 do 1982 roku. Ukazały się 53 odcinki, w łącznym nakładzie 11 milionów egzemplarzy.