Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Reklama

We wtorek na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wschodniej części kraju - na wschód od Kotliny Kłodzkiej, łódzkiego, Zatoki Gdańskiej przelotne opady deszczu i burze, na wschodnich krańcach możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 16°C,19°C na Pomorzu, Warmii i w kotlinach górskich, około 20°C, 23°C na przeważającym obszarze kraju, do 25°C, 27°C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie lokalne rozpogodzenia. Na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, po północy zanikające. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C na zachodzie i w centrum, a na wschodzie od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu, na wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, a na Dolnym Śląsku możliwy przelotny deszcz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 22°C na zachodzie, Podhalu i w centrum kraju, a na wschodzie od 22°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, na Podkarpaciu skręcający na południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 80 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, pod wieczór niewielka możliwość burzy. Temperatura maksymalna około 23°C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15°C. Wiatr na ogół słaby, północny. W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w burzach od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burz w porywach do 75 km/h, północny.