Jak poinformował oficer prasowy krośnieńskiej policji asp. sztab. Paweł Buczyński mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godz. 22, na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

Reklama

Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego trop. W niedzielę został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie – zaznaczył Buczyński.

Trwa ładowanie wpisu

Do ataku na kierowcę kursowego busa relacji Kraków – Krosno doszło w minioną środę wieczorem na krośnieńskim dworcu autobusowym, chwilę po zakończeniu kursu. Kierowca busa zauważył, że we wnętrzu pojazdu znajduje się śpiący pasażer.

Podczas próby rozbudzenia go, podróżny nagle zaatakował kierowcę, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem, po czym uciekł. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala – przypomniał Buczyński.

Reklama

Zorganizowano policyjną obławę w terenie na napastnika, przeglądano także zapis monitoringu miejskiego. W między czasie wytypowano także kilka osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych, policjanci ustalili, że sprawcą może być 34-letni krośnianin – dodał oficer prasowy.