"W całym szumie medialnym i dość mocno napiętej atmosferze wokół Lecha Wałęsy postanowiliśmy zaproponować podejście do kwestii <Bolka> bardziej na luzie" - mówi Ireneusz Zaręba, przedstawiciel firmy, która sprzedaje koszulki. Na koszulce za 35 złotych nie ma żadnego wizerunku, tylko obrysowana w różnych kolorach postać.

Reklama

Twórcy koszulki zapowiadają jednak, że w sprzedaży pojawi się także wersja dla tych bardziej zaangażywanych politycznie - dla zwolenników byłego prezydenta - podaje TVP INFO.

"Dzięki temu każdy, kupując dany wzór, będzie mógł się opowiedzieć po jednej lub drugiej stronie sporu o agenturalną przeszłość byłego prezydenta" - powiedział Zaręba.

Polityka - i to ta z najwyższej półki - to wdzięczny temat dla projektantów koszulek. Trzy lata temu pojawiły się t-shirty wymierzone przeciwko Aleksandrowi Kwaśniewskiemu z napisem "Klub Krakowskiego Przedmieścia". To właśnie tym mianem były prezes PZU Grzegorz Wieczerzak, grupę stojącą za największymi prywatyzacjami w Polsce. W ubiegłym roku odzieżą uderzono w prezydenta Kaczyńskiego. Kto chciał, nosił koszulkę z napisem "Nie mój prezydent".