Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie mł. kpt. Rafał Matysik, strażakom nie udało się uratować 13 zwierząt, a kolejnych osiem, także martwych, pozostawiono w wodzie.

Trwa ładowanie wpisu

Akcja zakończona

Reklama

Strażacy musieli zakończyć akcję ze względu na warunki zagrażające ich bezpieczeństwu.

Zwierzęta wpadły do wody w miejscowości Ścienne w gminie Ińsko w środę po południu, pod stadem jeleni załamał się lód. Strażacy kruszyli lód, aby zwierzęta mogły wydostać się na ląd.

Myśliwi zawiadomią policję

Myśliwi złożą zawiadomienie na policji w sprawie śmierci 13 jeleni - informuje TVN24. Przedstawiciele lokalnego koła łowieckiego twierdzą, że mają dowody na to, że zbieracze poroża mogli spłoszyć zwierzęta, które w rezultacie wbiegły na lód i poniosły śmierć.

Arkadiusz Borkowski z Koła Łowieckiego "Głowacz" w Szczecinie brał udział w akcji ratunkowej i jest bardzo zbulwersowany całą sprawą. - Dzisiaj chcemy złożyć zawiadomienie o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa z artykułu o znęcaniu się nad zwierzętami - zapowiada myśliwy w rozmowie z TVN24.

- Dostaliśmy informację, bardzo wiarygodną, z podanym numerem rejestracyjnym samochodu i z nazwiskami ludzi, którzy petardami płoszyli jelenie - dodaje Borkowski. Jego zdaniem to zbieracze poroża.