O odnalezieniu ciała 19-latka donosi Polsat News. Policja ustaliła tożsamość młodego mężczyzny, którego ciało wydobyli z Bugu nurkowie z grupy ratownictwa wodno-nurkowego PSP. We wtorek rano Strażnicy Graniczni ujawnili 22-letniego obywatela Syrii w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski). Z jego zeznań wynikało, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną.

Reklama

Według wstępnych ustaleń policji, dwaj obywatele Syrii usiłowali nielegalnie przeprawić się przez Bug z terytorium Białorusi. - Niestety nikt z nich nie umiał pływać – powiedział Fijołek.

O znalezieniu ciała poinformował rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra.

- Tożsamość potwierdził drugi z młodych mężczyzn, z którym dzień wcześniej próbował nielegalnie przeprawić się przez Bug. Przy ciele znaleziono także dokumenty. Także ponad wszelką wątpliwość jest to 19-letni obywatel Syrii - powiedział rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek. Policjant dodał, że zaplanowano sekcję zwłok młodego mężczyzny. Okoliczności jego śmierci wyjaśni śledztwo prowadzone przez prokuraturę.

Otrzymaliśmy informacje ze straży granicznej o możliwości utonięcia jednej osoby w rzece Bug, w okolicach miejscowości Woroblin. Na miejsce została skierowana grupo wodno-nurkowa z Sokołowa Podlaskiego, następnie z Lublina, także strażacy z Białej Podlaskiej. W dalszym ciągu trwają poszukiwania tej osoby - informował wcześniej st. bryg. Michał Badach ze straży pożarnej w Lublinie.