Jak przekazała PAP Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek pogoda na terenie Polski nadal będzie zróżnicowana. W południowej połowie kraju zachmurzenie będzie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze umiarkowane, a na Wybrzeżu okresami wzrastające do dużego. Do godzin okołopołudniowych w wielu miejscach kraju będą występowały mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W mgłach zachmurzenie będzie całkowite. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 17 w centrum i 21 na Dolnym Śląsku oraz w województwie opolskim, jednak należy pamiętać, że w miejscu występowania mgieł, temperatura może być niższa. Wiatr będzie słaby, zmienny, na Wybrzeżu umiarkowany - powiedziała Dorota Pacocha.

Reklama

W nocy na północy kraju duże zachmurzenie

W nocy zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na północy miejscami duże. Możliwe są mgły ograniczające widzialność do dwustu metrów, a lokalnie nawet do stu. Możliwe będą także opady mżawki lub słabego deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 9 w centrum do 12 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni.

Ciepła pogoda utrzyma się do wtorku

Reklama

Zdaniem meteorologów IMGW-PIB, ciepła pogoda utrzyma się do wtorku. Po środzie, która będzie dniem przejściowy, od czwartku spodziewane jest ochłodzenie.

autor: Marek Szczepanik