Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk przekazała, że śledczy otrzymali wstępne wyniki sekcji zwłok 22-letniej kobiety oraz noworodka, których ciała znaleziono w gdańskim mieszkaniu we wtorek wieczorem.

Reklama

Biegły orzekł, że kobieta była po świeżo odbytym porodzie, a bezpośrednią przyczyną zgonu było wykrwawienie związane z porodem odbytym w warunkach domowych. W przypadku noworodka płci męskiej przyczyną były rozległe obrażenia w obrębie głowy - dodała prokurator Wawryniuk.

Reklama

Śledztwo w sprawie śmierci kobiety i noworodka prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w kierunku dzieciobójstwa. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w prokuraturze, na tym etapie postępowania śledczy wykluczają, że w mieszkaniu podczas porodu mogły być inne osoby. Z ustaleń prokuratury wynika, że 22-letnia kobieta fakt zajścia w ciążę ukrywała przed bliskimi.

Ciało młodej kobiety i noworodka (chłopca) odkryto w jednym z mieszkań w Gdańsku we wtorek wieczorem. Zwłoki znalazł partner kobiety. Ciało noworodka funkcjonariusze znaleźli w pralce.

Krzysztof Wójcik