Dziś 1 czerwca pogoda godnie przywitała meteorologiczne lato – jest pogodnie i ciepło. Jedynie na północy kraju i na Podhalu miejscami zachmurzenie wzrasta do dużego. Prawie w całym kraju termometry pokazują dziś około 22-26 stopni Celsjusza. Zimniej jest tylko nad morzem.

Reklama

IMGW: Ochłodzenie w nocy. Gdzie mogą być przymrozki?

W nocy jednak nadciągnie front, który przyniesie duże ochłodzenie. Tak duże, że IMGW wydało prognozę zagrożeń meteorologicznych związaną z przymrozkami.

Gdzie będzie najzimniej w piątek 2 czerwca? Prognoza ostrzeżeń pierwszego stopnia obowiązuje w piątek od godz. 7.30 do soboty do godz. 7.30. Jak wynika z najnowszych danych IMGW przymrozków mogą spodziewać się mieszkańcy części powiatów w województwie:

  • zachodniopomorskim
  • pomorskim
  • wielkopolskim
  • kujawsko-pomorskim
  • mazowieckim

A także mieszkańcy całego województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Dokładnie takie same ostrzeżenia przed przymrozkami obowiązują dla powiatów na południu kraju: nowotarskiego i tatrzańskiego oraz bieszczadzkiego.

Przymrozki w sobotę 2 czerwca? Jest prognoza ostrzeżeń

W sobotę 3 czerwca temperatura na północy Polski powinna być już powyżej zera. Prognoza ostrzeżeń pierwszego stopnia przed przymrozkami do niedzieli 4 czerwca do godz. 7.30 obowiązuje jednak nadal dla południa kraju, powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego i bieszczadzkiego.

Pogoda długoterminowa na czerwiec

Miejmy nadzieję, że to już ostatnie takie chłodne noce. Według najnowszych prognoz, po weekendzie znów ma zrobić się cieplej, a z pogody długoterminowej wynika, że dni od 12 do 25 czerwca powinny być wyjątkowo ciepłe i pogodne.