Reklama

Granica polsko-białoruska: Atak na Straż Graniczną

O incydencie na granicy polsko-białoruskiej Straż Graniczna poinformowała na Twitterze. "Kolejny atak cudzoziemców, którym nie udało się przekroczyć granicy, na patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej” – napisano w poście.

Reklama

„Wczoraj na odcinku PSG Białowieża grupa cudzoziemców, wśród których był zamaskowany mężczyzna, rzucała kamieniami w stronę polskich służb. W samochodzie SG uszkodzona została przednia szyba” – podała Straż Graniczna. Nie ma informacji, czy w wyniku incydentu ktoś doznał obrażeń.

Do postu załączono zdjęcia, na których widać uszkodzony samochód Straży Granicznej oraz kamień, którym najprawdopodobniej dokonano ataku.

Migranci na granicy polsko-białoruskiej

Straż Graniczna praktycznie codziennie zatrzymuje na granicy polsko-białoruskiej osoby próbujące nielegalnie ją przekroczyć. Jak podano, wczoraj, czyli 4 czerwca, „do Polski próbowały nielegalnie przedostać się 82 osoby, m.in. obywatele Jemenu, Indii”.

Zapora na granicy Polski i Białorusi

1 czerwca Straż Graniczna poinformowała, że na granicy Polski i Białorusi została już ukończona budowa zapory elektronicznej. Cały system kamer i czujników ruchu jest już włączony na 206 kilometrach.

W lecie 2022 roku na podlaskiej części granicy z Białorusią ukończono zaporę fizyczną, czyli 5,5-metrowy płot ze stalowych przęseł zwieńczony drutem żyletkowym. Ogrodzenie ma długość 186 kilometrów. Bariera elektroniczna obejmuje również te odcinki, gdzie go nie ma, czyli część wód granicznych.