W czwartek w Karkonoszach panują dobre warunku do uprawiania turystyki pieszej. W szczytowych partiach gór temperatura może dochodzić od 15 stopni Celsjusza; wieje słaby wiatr. W ciągu dnia może pokropić deszcze, ale na razie zachmurzenia jest nieduże.

Reklama

W Karpaczu działa wyciąg na Kopę, skąd dodarcie na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy – zajmuje jedynie godzinę. Na stacji górnej wyciągu na Kopę widać wielu turystów.

Jak wynika z informacji PAP, ruchy turystyczny w czwartek w Karpaczu jest duży. Wielu turystów od rana wyruszyło na szlaki, dlatego na głównym deptaku w Karpaczu jeszcze nie widać tłumów, ale to się zapewne zmieni późnym popołudniem – powiedział PAP pracownik Informacji Turystycznej w Karpaczu.

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się również Szklarska Poręba – drugi z największych kurortów górskich w Karkonoszach.

Aneta Kubiela Z Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie w rozmowie z PAP powiedziała, że już w środę w mieście można było zaobserwować wzmożony ruch turystyczny. Jest piękna pogoda. Turystów jest bardzo dużo, w tym jednodniowych, którzy do Szklarskiej Poręby przyjechali na spacery po górskich szklakach – powiedziała Kubiela.

Dużym zainteresowanie cieszą się też położone w sąsiedztwie Szklarskiej Poręby Jakuszyce. Tam zjeżdżają zarówno miłośnicy pieszych wędrówek, jaki i amatorzy jazdy rowerem po górskich szlakach.

autor: Piotr Doczekalski