Inne
Reklama

Jaki był PRL? Jak żyło się ludziom? Kto tak naprawdę rozdawał karty w rozgrywce na szczytach władzy? Czemu Polskę nazywano najweselszym z baraków obozu komunistycznego?

Kolekcja "Historia PRL" jest jedynym tak obszerny przewodnikiem po realiach minionej epoki, który odpowie na te i wiele innych pytań. To wartościowe kompendium wiedzy o tym jakże trudnym dla naszego kraju półwieczu, zebranej i podsumowanej w przystępnej formie. Jest ona doskonałym źródłem rzetelnej informacji, co ma szczególnie istotne znaczenie dla edukacji młodego pokolenia. Przedstawia fakty często do tej pory przemilczane i bolesne, trudy i absurdy życia codziennego, ale też przybliża niepowtarzalne poczucie humoru społeczeństwa, którego nawet nachalna propaganda władzy nie była w stanie ukrócić. Po raz pierwszy epoka Polski Ludowej zostaje opisana tak obszernie i wielowymiarowo - a poza walorem poznawczym może być również źródłem świetnej zabawy. Była i pralka frania, i wszechobecne na drogach fiaty, i meblościanki niemal identyczne w każdym domu, i wczasy robotnicze z kaowcem…

Opatrzona setkami archiwalnych, często niepublikowanych dotąd zdjęć, przedrukami dokumentów i plakatów z tamtych lat kolekcja "Historia PRL" pozwoli odbyć niepowtarzalną podróż w przeszłość, dzięki której wielu Czytelników przeniesie się w czasy swojej młodości. Każdy z tomów przedstawia po dwa kolejne lata, począwszy od roku 1944, gdy komuniści w Moskwie napisali pod dyktando Stalina "Manifest PKWN", aż po rok 1989, kiedy Okrągły Stół i upadek Muru Berlińskiego symbolicznie zakończyły panowanie władzy ludowej.

Między tymi datami istniało całe bogactwo wydarzeń - polityczne zawieruchy, mody, oryginalne inicjatywy społeczne, kultura i sztuka kwitnące pod czujnym okiem cenzury, błędy i wypaczenia ideologii, obwieszczane przez propagandę sukcesy. Wszystko to znajdziesz w wielkiej kolekcji "Historia PRL". Pierwszy tom do kupienia z Newsweekiem oraz w wybranych punktach sprzedaży.

p