Dziennik Gazeta Prawana logo

Pożar w hurtowni fajerwerków. Apel władz Kobyłki o nieotwieranie okien

19 września 2023, 10:58
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pożar w Kobyłce
Pożar w Kobyłce/Facebook
W związku z pożarem w hurtowni fajerwerków przy ul. Nadarzyńskiej 37 w Kobyłce głównodowodzący akcją gaśniczą przedstawiciel PSP w Wołominie apeluje do mieszkańców Kobyłki o nieotwieranie okien do czasu zakończenia akcji gaśniczej i sprawdzenia składu chemicznego dymu, ulatniającego się z pogorzeliska - poinformował w mediach społecznościowych urząd miasta Kobyłka.

We wpisie wyjaśniono, że skład chemiczny dymu zostanie ustalony przez pracowników specjalistycznego laboratorium Państwowej Straży Pożarnej po przybyciu na miejsce zdarzenia.

Z naszej wiedzy wynika, że pracownicy są już w drodze. Mieszkańców miasta poinformujemy o wynikach badań w odrębnej informacji - napisali urzędnicy.

Do wybuchu i pożaru doszło we wtorek rano w Kobyłce przy ulicy Nadarzyńskiej w hurtowni z fajerwerkami. Zawaliło się pół budynku, nikt nie został poszkodowany.

Zgłoszenie o wybuchu i pożarze w budynku gospodarczym dostaliśmy około godziny 9. W efekcie zawaliło się 50 procent budynku. W tej chwili dogaszamy pożar, ale musimy działać na odległość, gdyż ciężko wejść do popękanej części budynku. Najprawdopodobniej nie ma żadnych osób poszkodowanych - powiedział PAP komendant powiatowy straży pożarnej w Wołominie Wiesław Drosio.

Strażak przekazał, że przypuszczalnie przyczyną pożaru był wybuch gazu lub fajerwerków. 

autorka: Marta Stańczyk

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj