Wrzesień tego roku dobiega końca. Wiele wskazuje na to, że będzie rekordowy pod względem temperatur. W najbliższym czasie możemy jednak spodziewać się większego zachmurzenia i ochłodzenia – choć jeszcze w piątek będziemy cieszyć się słońcem.

Reklama

Pogoda w piątek. Ciepło, ale większe zachmurzenie

W piątek spodziewane jest niewielkie zachmurzenie na wschodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie okresami umiarkowane, a na północnym zachodzie – duże. Tam też przewidywane są niewielkie opady deszczu. W piątek rano mogą pojawić się także lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura tego dnia osiągnie maksymalnie od 24 na północnym zachodzie do 27 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Miejscami w rejonach podgórskich i na wybrzeżu może być chłodniej - od 20 do 22 stopni Celsjusza. W piątek spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr. Na północnym zachodzie może być porywisty.

Piątek 29 września zapowiada się więc dość wietrznie, ale i bardzo ciepło. Pomimo przelotnych opadów słońca będzie całkiem sporo. Dopiero pod koniec dnia, jak przewidują synoptycy, zacznie się chmurzyć.

Reklama

Zmiana pogody jeszcze przed weekendem

Tuż przed weekendem czeka nas spora zmiana pogody. Od północnego zachodu kraj zacznie obejmować wir niżowy znad północnej części Atlantyku. Przyniesie on w nocy z piątku na sobotę chłodny front atmosferyczny.

Front znacząco ochłodzi temperaturę nad naszym krajem. Synoptycy przewidują, że w sobotę będzie na Pomorzu już tylko 18 stopni Celsjusza. 20 stopni Celsjusza pokażą termometry w centrum kraju, a maksymalnie do 22 stopni - na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na weekend mało optymistyczna

Prognozy pogody na nadchodzący weekend 30 września oraz 1 października są więc średnio optymistyczne. Pogoda w sobotę i niedzielę będzie typowo w kratkę, a słońce będą przeplatać chmury i przelotne opady deszczu.

Silniejszy wiatr, który jest przewidywany na nadchodzący weekend, może sprawić, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa i może przydać się cieplejszy sweter lub kurtka.