Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej na Śląsku przeprowadzili dogłębną analizę sprawy dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada tego roku w Bytomiu i Gliwicach dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu dwóch młodych kobiet. Po incydencie młodzi mężczyźni opuścili granice Polski. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zlokalizowali 18-latków i ustalili, że planują powrót do kraju. W ostatni weekend zatrzymano ich na Śląsku, krótko po przekroczeniu granicy.

Reklama

Wczoraj rano usłyszeli oni zarzuty w katowickiej prokuraturze.

Patostreamerom grozi osiem lat za kratami

Jak informuje policja, podejrzani odpowiedzą między innymi za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad młodą kobietą oraz rozpowszechnianie za pośrednictwem sieci jej nagiego wizerunku bez jej zgody. W komunikacie służby wymieniają też usiłowanie doprowadzenia jej do obcowania płciowego wykorzystując bezradność kobiety, nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jeden z podejrzanych odpowie także za spowodowanie obrażeń ciała innej młodej kobiety.

Reklama

Decyzją katowickiego sądu 18-latkowie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Kontrowersje wokół Kawiaqa

Jednym z zatrzymanych jest Marcin Faryna, znany również jako Kawiaq. Faryna był poszukiwany za szereg zarzutów, w tym znęcanie się nad młodymi kobietami.

Kawiaq to osoba, która zdobyła rozgłos w internecie za swoje kontrowersyjne transmisje na żywo. W swoich transmisjach często dochodziło do nieodpowiednich sytuacji, takich jak poniżanie młodych dziewczyn. Faryna i jego kolega byli poszukiwani przez policję za znęcanie się nad młodymi kobietami podczas transmisji na żywo. Po powrocie z Egiptu, gdzie publikował kolejne filmiki, został zatrzymany przez polską policję.

Patostreamer w rękach policji

Informacje o zatrzymaniu Kawiaqa potwierdził również youtuber Konopskyy, czyli Mikołaj Tylko. "Kawiaq (Marcin Faryna) oficjalnie zatrzymany przez policję! PATOSTREAMER psikał niewinnych ludzi gazem pieprzowym i ostatnio upodlił dziewczynę pod “kontent” na pato-transmisje. Informację dostałem od policjanta zajmującego się sprawą".