Jak czytamy w komunikacie, sprawa zaczęła się, gdy do policjantów Centralnego Biura Śledczego wpłynęła informacja o poszukiwanych czterech Polakach na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania. Dokumenty wydane były przez belgijskie organy ścigania.

Reklama

Poszukiwani za porwanie i zatrzymanie z bronią palną

Mężczyźni byli poszukiwani za porwanie i bezprawne pozbawienie wolności z użyciem broni palnej dwóch obywateli Belgii. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2023 roku w belgijskiej Antwerpii.

Okazało się, że w sprawę zamieszani są Polacy, ukrywający się na terenie swojego kraju. Do akcji wkroczyli „łowcy cieni”, którzy potrzebowali niespełna 3 miesięcy, aby ustalić miejsca ukrywania się ściganych.

Trzej wpadli w Warszawie, jeden w Radomiu

Podejrzanych mężczyzn udało się zatrzymać. Trzej wpadli w Warszawie, w wynajmowanym mieszkaniu. Kilka dni później zatrzymano czwartego podejrzanego, który przebywał w Radomiu.

W jego zatrzymaniu łowcom cieni pomogli policjanci z grupy realizacyjnej z Zarządu w Radomiu CBŚP. Z zebranych informacji wynika, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z pseudokibicami jednego z radomskich klubów sportowych.

Na podstawie przeprowadzonej procedury ekstradycyjnej czterech mężczyzn zostało przekonwojowanych do Belgii zgodnie z dyspozycją zawartą w ENA.

Trwa ładowanie wpisu