W środowy wieczór, bo o godzinie 20:40, miejscy strażnicy otrzymali zgłoszenie wysłane SMS-em pod stołeczny numer interwencyjny (723 986 112).

W wiadomości zawarto prośbę o interwencję wobec ubranego na ciemno mężczyzny z czerwonym kapturem, który podróżował autobusem z okazałą siekierą w ręku.

Miał siekierę i ponad 2 promile

Reklama

Jak informuje w swoim komunikacie warszawska straż miejska, do akcji natychmiast ruszyły dwa patrole mundurowych. Na przystanku w okolicy stacji metra "Płocka" strażnicy zlokalizowali 48-latka. Czuć było od niego alkohol, a w trakcie legitymowania stał się wulgarny.

Na miejsce trzeba było wezwać policjantów. Ci zbadali mężczyznę i stwierdzili, że miał ponad 2,2 promila we krwi. To właśnie było powodem zdeponowania siekiery 48-latka.

Jak dyskretnie poprosić o pomoc? Służby podpowiadają

Służby przypominają jednocześnie o tym, że SMS interwencyjny na numer 723 986 112 to "dobry sposób dyskretnego poinformowania o zagrożeniu w komunikacji miejskiej".

Po przesłaniu słowa POMOC, zgłaszający otrzyma do uzupełnienia szablon, w którym wystarczy uzupełnić dane pojazdu i rodzaj zagrożenia, by umożliwić strażnikom sprawną interwencję.

Mundurowi interweniowali w sprawie jednego z pasażerów / Straż miejska