Jak powiedział w sobotę na konferencji w Medyce lider "Podkarpackiej oszukanej wsi" Roman Kondrów, protest będzie zawieszony od niedzieli od godz. 8 do 2 lub 3 stycznia 2024 r. Zapowiedział, że jeśli dostanie na piśmie deklarację od premiera, że ich postulaty zostaną spełnione, wówczas protest nie zostanie prawdopodobnie wznowiony.

Reklama

"Postulaty zostaną spełnione"

Minister Czesław Siekierski na konferencji zapewnił, że postulaty zostaną spełnione, ale wymaga to czasu. Dodał, że środki na spełnienie części postulatów są zapisane m.in. w budżecie państwa, który obecnie jest procedowany.

Na konferencji prasowej poinformowano również, że podpisane zostało w Medyce porozumienie z rolnikami ze "Zjednoczonej wsi", którzy protestują na przejściu w Dorohusku w woj. lubelskim. W dokumencie zawarte są takie postulaty jak m.in. wstrzymanie importu cukru i natychmiastowa wypłata dopłat bezpośrednich.

Protest trwał od listopada

Rolnicy z „Podkarpackiej oszukanej wsi” rozpoczęli blokadę przejścia w Medyce 23 listopada br. Domagają się m.in. dopłat do kukurydzy, dodatkowych pieniędzy na kredyty płynnościowe oraz utrzymania w przyszłym roku podatku rolnego na dotychczasowym poziomie.