Jak czytamy w policyjnym komunikacie, w zeszłym tygodniu pracownicy jednego z punktów złomu w Tarnowie odnaleźli na składzie przedmioty przypominjące niewybuchy.

Powiadomili oficera dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowa.

Reklama

Znaleziono niewybuchy. W jednym z nich był proch

Mundurowi określili znalezisko jako niewybuchy trzech pocisków - dwóch artyleryjskich i moździerzowego. Dwa z nich były jedynie metalowymi skorupami bez ładunku prochowego. Trzeci jednak okazał się wypełniony prochem.

Podczas neutralizacji nastąpiła eksplozja / Policja

Niewybuchy zostały zabezpieczone. Umieszczono je w specjalnym pojemniku, a następnie wywieziono na teren poligonu. Tam, podczas neutralizacji, nastąpiła eksplozja.

W tej sprawie postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu przy ulicy Narutowicza w Tarnowie. Pracują pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Policja apeluje o rozwagę

"Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego policji dzwoniąc na numer alarmowy 112" - poinformowano.