Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w jednej z niewielkich miejscowości w pobliżu Ząbkowic Śląskich.

- 42-letni mieszkaniec tej miejscowości zaatakował w swoim domu rodzinnym swoją 72-letnią matkę i zadał jej rany cięte w okolicach szyi i klatki piersiowej używając noża. Kobiecie udało się uciec i schronić u sąsiadów przed napastnikiem, tam została wezwana policja - powiedział prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Znaleziono zwłoki mężczyzny

Reklama

Policjanci otrzymali zgłoszenie o godzinie 8.40. Gdy zjawili się na miejscu, natychmiast udzielili poszkodowanej kobiecie pierwszej pomocy.

- Następnie przyjechało pogotowie ratunkowe, kobieta została zabrana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do pobliskiego szpitala. Z tego co wiem, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedziała aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

W domu 72-latki policjanci znaleźli ciało 42-latka. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna odebrał sobie życie. W piątek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli wyjaśnić okoliczności tragedii. Stan zdrowia rannej seniorki nie pozwala na razie na przesłuchanie jej przez prokuratora.

Potrzebujesz pomocy? Wykaz telefonów

Jeśli jesteś w kryzysie, depresji lub mierzysz się z myślami samobójczymi, podajemy numery telefonów, pod którymi możesz uzyskać pomoc:
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym
116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 108 108 - Wsparcie dla osób po stracie bliskich
22 484 88 01 - Antydepresyjny telefon zaufania