Prokuratura Rejonowa w Koszalinie zakończyła śledztwo. Do Sądu Okręgowego w Koszalinie skierowała wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Reklama

Opinia biegłych psychiatrów

Prokurator wskazał, że w sprawie opinię wydali biegli psychiatrzy. Stwierdzili, że podejrzany Dominik J. jest chory psychicznie. Wystąpiła u niego schizofrenia paranoidalna oraz uzależnienie. W związku z tym w chwili czynu miał zniesioną zdolność rozpoznania czynu i pokierowania swoim postępowaniem – przekazał prok. Gąsiorowski.

Zaznaczył, że biegli w opinii uznali również, że "istnieje wysokie ryzyko ponownego dopuszczenia się przez podejrzanego czynu o znacznej szkodliwości i zachodzi konieczność umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym".

Sąd rozpoznaniem wniosku prokuratury zajmie się w lutym 2024 r.

Reklama

Dominik J. pozostaje w tymczasowym areszcie.

Atak na starsze małżeństwo turystów

22-latek zaatakował nożem starsze małżeństwo turystów z Wrocławia 15 czerwca 2023 r. w centrum Koszalina, przy ul. Batalionów Chłopskich (Zachodniopomorskie). 82-latek i 78-latka spacerowali, gdy znienacka podbiegł do nich nieznany mężczyzna, bez powodu wyciągnął nóż i zadał nim ciosy obojgu. Małżeństwo trafiło do szpitala - 82-latek w ciężkim stanie, z ranami brzucha, a 78-latka z obrażeniami nogi. Ona po udzieleniu pomocy medycznej mogła opuścić już szpital.

22-latek bez stałego adresu zamieszkania, pomieszkujący w Domu Miłosierdzia Bożego, został w krótkim czasie zatrzymany przez policję na klatce schodowej jednego z bloków. Miał przy sobie nóż, którym miał zadać ciosy swoim ofiarom. Był pod wpływem alkoholu i po zażyciu marihuany.

Prokuratura przedstawiła mu zarzuty usiłowania zabójstwa 82-letniego mężczyzny i naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni u 78-letniej kobiety.