W środku nocy dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, aby wyjaśnić okoliczności tego dramatycznego wydarzenia.

Atak nożem i odpowiedź rodziny

Okazało się, że mężczyzna wyważył drzwi i wtargnął do pokoju, w którym przebywali pokrzywdzeni. Atakując ich nożem, próbował ich zabić. Dzięki odwadze i postawie rodziny udało się uniknąć tragedii i obezwładnić napastnika. Matka i syn, obaj z ranami kłutymi, zostali przetransportowani do szpitala, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej.

Reklama

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Trafił on do policyjnej celi. W międzyczasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Żoliborza zebrali materiał dowodowy.

Zarzuty

Na podstawie zebranych dowodów, przedstawiono zatrzymanemu zarzuty naruszenia miru domowego i usiłowania zabójstwa. Dodatkowo będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej ojca i syna, których zaatakował, bijąc i dusząc ojca. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.