Do odkrycia doszło na terenie gminy Dąbrówka (Mazowieckie).

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Urząd Gminy Dąbrówka poinformował o tym, że "dziś wójt Radosław Korzeniewski zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczące nielegalnego porzucenia niebezpiecznych odpadów w naszej gminie".

Nagroda za wskazanie sprawcy

Reklama

Jak możemy przeczytać dalej, "w miniony weekend zostały zarejestrowane przypadki porzucenia zbiorników z odpadami typu <<mauser>> w okolicznych lasach i w obszarze Natura 2000". Przypomnijmy, że mauserami nazywane są zbiorniki o pojemności 1000 litrów.

W komunikacie wskazano, że policjanci oraz inspektorzy środowiska teraz wyjaśniają, kto porzucił zbiorniki z niezidentyfikowaną dotąd substancją. "Pan Starosta wyznaczył również nagrodę 5 tysięcy złotych dla osób, które pomogą w ujęciu sprawców. Pozyskany materiał z nagrań posłuży jako dowód w sprawie i będzie przekazany do Prokuratury" - czytamy.

Policjanci oraz inspektorzy środowiska wyjaśniają, kto zostawił zbiorniki z nieznanymi substancjami.

"Obecnie niebezpieczne substancje poddawane są badaniom i analizom pod względem zagrożenia dla ludzi, zwierząt oraz środowiska" - dodano.

Urząd gminy apeluje o szczególną uwagę

"Apelujemy do wszystkich mieszkańców i osób przebywających na terenie gminy Dąbrówka, aby zwracali szczególną uwagę na pojazdy typu bus lub inne pojazdy poruszające się w lesie, które mogą przewozić niebezpieczne materiały. O wszystkich podejrzanych sytuacjach prosimy informować Urząd Gminy w Dąbrówce, tel. 29 642 90 27, 29 642 82 62 oraz Komisariat Policji w Radzyminie, tel. 22 786 50 07" - czytamy we wpisie.