Minister Tomczyk o broni nuklearnej

Wiceszef resortu obrony Cezary Tomczyk skomentował pomysł objęcia Polski francuskim parasolem nuklearnym, o którym wspomniał prezydent Andrzej Duda.Prezydent uczestniczył w rozmowach m.in. z prezydentem Francji. Musimy te słowa i tego typu deklaracje traktować w ramach NATO. To jest dla nas kluczowy partner jeśli chodzi o bezpieczeństwo - zadeklarował w telewizji Polsat News.

Reklama

Wszystkie sprawy związane z prawami nuklearnymi powinny być najpierw dyskutowane w zaciszu gabinetów. W sprawach bezpieczeństwa należy dbać o bezpieczeństwo, a nie o tym opowiadać - dodał.

Telefony z Francji i Niemiec do Tuska

Po wizytach premiera Tuska we Francji i Niemczech i zagranicznych ministra Sikorskiego i ministra Kosiniaka-Kamysza Europa się budzi - powiedział w Polsat News minister Tomczyk. Na drugi dzień mieliśmy telefony z francuskiej i niemieckiej armii w sprawie otwarcia nowych projektów, które nie mogły być zrealizowane wcześniej - dodał.

Reklama

Wiceminister obrony narodowej został spytany również o kwestię, czy NATO powinno wysłać wojsko do Ukrainy. Nie ma takiego projektu i pomysłu w Polsce. O sprawach bezpieczeństwa powinniśmy mówić w zaciszu gabinetów, bo są to sprawy ultrawrażliwe - ocenił.