Rolnicy wychodzą ze spotkania z Tuskiem

Rząd Donalda Tuska od wielu dni stara się rozwiązać nabrzmiały konflikt z rolnikami, powstały w związku z tzw. kryzysem zbożowym. Między innymi w tym celu 29 lutego zorganizowano w Centrum Dialog spotkanie z rolnikami, w którym uczestniczą przedstawiciele rządu z premierem Tuskiem na czele.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Wśród postulatów rolników są zastopowanie niekontrolowanego napływu produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy protestują także przeciwko polityce unijnej Zielonego Ładu.

Jak poinformowało Radio ZET, rolnicy z "Solidarności" mieli opuścić spotkanie z rządem w Centrum Dialog. Ich zdaniem rząd "próbuje rozgrywać rolnikami" - przekazała stacja.

Reklama

Pan minister Kołodziejczak powiedział, że jak mi się nie podoba, to mogę opuścić spotkanie - przekazał przewodniczący związku Tomasz Obszański.

Z kolei Gabriel Janowski, minister rolnictwa w rządzie Jana Olszewskiego, poinformował że "usunięto go z sali plenarnej". Skandal nad skandale - skomentował sytuację działacz rolniczy.