Pogoda w poniedziałek sprawiła, że znów musieliśmy sięgnąć po czapki i rękawiczki. Chłodniejsze masy powietrza pojawiały się głównie na północy i północnym wschodzie kraju.

Chłodno będzie także we wtorek. W niektórych regionach pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu.

Reklama

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, rozpogodzenie już od środy. W nocy pojawiają się jednak przymrozki. O zmianie aury w najbliższych dniach poinformował także serwis twojapogoda.pl.

Antycyklon namiesza w pogodzie. Na takie zmiany czeka wiele osób

Jak podał serwis twojapogoda.pl, zmiana pogody, która nastąpi w tym tygodniu, jest spowodowana antycyklonem, który zacznie się rozrastać nad Skandynawią.

Co przyniesie antycyklon? Po pochmurnym, deszczowym i chłodnym początku tygodnia, możemy spodziewać się ogromnej dawki słońca. W środę polepszenie pogody widoczne będzie na wschodnich obszarach Polski. Jednak już od czwartku słoneczna aura niemal w całym kraju.

Zachmurzenie możliwe jednak w południowe części kraju. Taka pogoda ma się utrzymać do końca tygodnia. Należy jednak pamiętać, że w nocy wystąpią przymrozki. W związku z tym chłodne będą także poranki. Cieplej w ciągu dnia - na termometrach nawet do 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend. IMGW: Nieco więcej chmur

Reklama

Pogoda na weekend nieco się zepsuje. Jak podaje IMGW, w sobotę i w niedzielę będzie więcej chmur. W południowo-wschodniej części kraju należy się spodziewać także opadów.

"Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza do 14 stopni Celsjusza, chłodniej na Wybrzeżu i wschodzie kraju od 5 stopni Celsjusza do 9 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich i południowych" - czytamy w komunikacie IMGW.