Pogoda daje się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy ze środy na czwartek na przeważającym obszarze kraju wystąpiły przymrozki.

Synoptycy dodali, że najniższą temperaturę odnotowano w Białymstoku. Tam termometry pokazały -5,5 stopni Celsjusza. Z kolei przy gruncie temperatura spadła do -8 stopni Celsjusza w Kętrzynie, Suwałkach i Olsztynie.

Reklama
IMGW / IMGW

Do Polski wracają mrozy. Antycyklon Jasper namiesza w pogodzie

W czwartek IMGW wydało też alerty przed przymrozkami dla całego kraju. W niektórych miejscach temperatura przy gruncie może spaść nawet do -11 stopni Celsjusza.

IMGW / IMGW

Serwis fanipogody24.pl poinformował, że to antycyklon Jasper odpowiada za zmianę pogody w najbliższych dniach. Ten przyniósł nie tylko ochłodzenie, ale także rozpogodzenie. Na niebie więcej słońca.

Antycyklon Jasper zmieni pogodę. Wrócą mrozy, nawet do -11 stopni C.

Portal meteorologiczny dodał, że przed nami najprawdopodobniej jeszcze dwie noce z "apogeum niskich temperatur" w prawie całej Polsce. Najcieplej będzie na południowym obszarze Polski. Najniższe wartości pokażą z kolei termometry na północnym wschodzie.

Najzimniejsza ma być jednak w nocy z piątku na sobotę. Ocieplenie najprawdopodobniej na przełomie pierwszej i drugiej dekady marca. Wtedy możemy spodziewać się wyższych wartości na termometrach. Serwis fanipogody.pl wskazuje, że wtedy także częściej pojawiać się będą opady.