Beata Kempa jest kolejną osobą, która zabrała głos na temat zdrowia Zbigniewa Ziobry. Pan minister bardzo, bardzo walczy. My wszyscy jak możemy wspieramy, przede wszystkim modlitwą. Bardzo wiele osób zapewniało, że w taki sposób chce pana ministra wesprzeć - mówiła w "Graffiti" w Polsat News.

Reklama

Dodała, że "choroba jest bardzo ciężka, wystarczy w internecie wrzucić - ile jest informacji i jakie są rokowania".

Leszek Miller o "symulowaniu Ziobry"

Odniosła się także do słów Leszek Miller w rozmowie z Gazeta.pl zasugerował, że były minister sprawiedliwości może symulować, żeby "uniknąć odpowiedzialności".

Reklama

Zaapelowała do polityków, żeby "nie przekraczać pewnej linii, która do tej pory nie była przekraczana, jeśli idzie o choroby, o śmierć, dlatego, że mamy różne poglądy polityczne".

Tak się czasami zastanawiam, ktoś, kto formułuje tego typu myśli, a jest tak długo w polityce, ktoś kto również został w życiu osobistym bardzo mocno doświadczony... - mówiła europosłanka.

Reklama

Dodała, że nie wyobraża sobie robienia "jakieś fotki z sali, gdzie jest ocean cierpień, po to żeby zadowolić jakiegoś polityka".

Zbigniew Ziobro choruje na raka przełyku

Choroba Zbigniewa Ziobry została publicznie ogłoszona w lutym 2024 roku. Jest to rak przełyku, który jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów według American Cancer Society. Jak informował obóz polityczny Ziobry, polityk wymagał błyskawicznej hospitalizacji. Obecnie stanowisko prezesa partii, które Ziobro pełnił, tymczasowo objął Patryk Jaki.