Mieliśmy informacje, że część tych rakiet może być skierowana w obwody w naszym państwie. Jedna z rakiet przekroczyła naszą przestrzeń na ok. 2 km, po czym wyleciała- przekazał rzecznik prasowy DO RSZ.

Na chwilę obecną uspokajam nasza przestrzeń jest bezpieczna - podkreślił.

Reklama

Dodał, że polskie myśliwce powróciły już do baz.

Rosyjska rakieta wleciała w polską przestrzeń powietrzną

Dowództwo Operacyjne poinformowało w niedzielę rano, że podczas intensywnego ataku na Ukrainę doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących.

"Informujemy, że 24 marca br. o godz. 4.23 doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych dzisiejszej nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej. Celem wykonywanych uderzeń były miejscowości znajdujące się w zachodniej Ukrainie" - napisano w komunikacie na portalu X.

Głos zabrał również minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.

"W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rakietę manewrującą wystrzeloną przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej natychmiastowo uruchomione zostały wszystkie procedury. Jestem w kontakcie z prezydentem, premierem, ministrem spraw zagranicznych, Szefem Sztabu Generalnego oraz Dowódcą Operacyjnym SZ. Stale monitorujemy sytuację" - napisał na portalu X.

I dodał, że więcej szczegółów przedstawi o godz. 9 podczas konferencji prasowej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.