Konkretnie mowa o kwocie rzędu 1,5 miliarda złotych. Aż 1,24 miliarda trafi do Telewizji Polskiej. Reszta - 260 milionów złotych - popłynie do Polskiego Radia i kilkunastu regionalnych rozgłośni.

Dziennik Gazeta Prawna dotarł do informacji, zgodnie z którymi wnioski w tym temacie trafiły już do rządu, a pieniądze mają zostać wypłacone jeszcze w marcu.

To kolejne pieniądze, które trafiają do TVP

Reklama

Z rezerwy ogólnej na przełomie lutego i marca na konto mediów publicznych trafiło sumarycznie 250 milionów złotych. Lwia część, bo aż 220 milionów dostało TVP.

Pracownicy stacji otrzymali wówczas komunikat od Daniela Gorgosza, likwidatora, w którym przeczytać mogli o tym, że "pieniądze w pierwszej kolejności pozwolą na częściowe uregulowanie zaległych zobowiązań i przywrócenie stabilności naszych działań".

Trzecia transza w te wakacje?

Jak twierdzi Dziennik Gazeta Prawna, okazać się może, że druga transza, która otrzymają media publiczne nie będzie ostatnią. Anonimowi rozmówcy mówią gazecie, że po wakacjach rezerwa celowa ponownie zasili konta spółek mediów publicznych.

Powód? TVP i Polskie Radio zostały w tym roku pozbawione rekompensaty, którą przyznawano mediom od lat. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji z kolei zamroziła wypłatę środków abonamentowych nieuznawanym przez nich likwidatorom.

Więcej na temat pieniędzy, jakie popłyną do mediów publicznych przeczytasz w artykule pod tytułem "Ponad miliard na media publiczne" autorstwa Marka Mikołajczyka w Dzienniku Gazecie Prawnej >>>