Zachmurzenie ma być na ogół będzie umiarkowane, okresami duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie na południowym wschodzie mogą pojawić się burze – powiedziała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Suwałkach, ok. 8 stopni w centrum, do 9 stopni Celsjusza na południu i zachodzie.

Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni i zachodni, okresami porywisty.

Reklama

Ostatnia tak chłodna noc?

W nocy z poniedziałku na wtorek prognozowane jest zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie jeszcze lokalnie umiarkowane i duże. - Na Podlasiu może gdzieniegdzie spaść deszcz ze śniegiem, w części północno-wschodniej możliwy słaby deszcz – zaznaczyła synoptyk.

Dodała, że miejscami mogą tworzyć się mgły osadzające szadź.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, minus 1 stopni w centrum, do ok. zera na zachodzie. Spodziewane są przygruntowe przymrozki.

Wiatr będzie nadal słaby, południowo-zachodni i południowy.

Prognoza na święta

Od wtorku powoli zacznie się robić ciepło. - Święta Wielkanocne powinny być pogodne i ciepłe, a nawet bardzo ciepłe, bo z temperaturą nawet powyżej 20 stopni Celsjusza – powiedziała synoptyk.