Pogoda, szczególnie w pierwszej dekadzie kwietnia, będzie bardzo ciepła. Wzrostu temperatur możemy się spodziewać już od soboty 6 kwietnia. Z dnia na dzień będzie cieplej.

Pogoda długoterminowa. Bardzo ciepły początek kwietnia

"Pierwsza dekada kwietnia będzie bardzo ciepła z temperaturami przypominającymi lato, a nie wiosnę. Za nami kilka chłodniejszych dni a przed nami ponownie adwekcja ciepłej masy powietrza z południa"- czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowanym w mediach społecznościowych.

Reklama

Wyższe wartości na termometrach zaczną się pojawiać już w sobotę 6 kwietnia. Na zachodzie i południu Polski nawet do 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej na północnym wschodzie. Tam do 12 stopni Celsjusza.

Wybuch ciepła. Najwyższe temperatura we wtorek 9 kwietnia

Pogody typowej dla lata możemy się już spodziewać w niedzielę. Wtedy na południu kraju 27 stopni Celsjusza. Chłodniejsze wschodnie obszary kraju. Tam 17-19 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury na zachodzie i południu utrzymają się także w poniedziałek 9 kwietnia. Cieplej będzie także w centrum Polski i na wschodzie.

Najcieplej będzie jednak we wtorek 9 kwietnia. Wtedy na wchodzie i północy kraju nawet do 24 stopni Celsjusza. Na zachodzie z kolei 25-27 stopni Celsjusza.

Chłodniej już od 10 kwietnia

Chłodniej będzie już od środy 10 kwietnia. Wysokie temperatury utrzymają się jeszcze na wschodzie kraju. Tam termometry pokażą 23-25 stopni Celsjusza. Na zachodzie chłodniej. Nawet do 16 stopni Celsjusza.

W czwartek 11 kwietnia temperatura zmaleje już w całej Polsce. Na przeważającym obszarze Polski 16-18 stopni Celsjusza.