Pijani rodzice. Interweniowała policja

Policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanych rodzicach opiekujących się małoletnimi dziećmi. Sytuacja miała miejsce w jednej z miejscowości w gminie Biała Piska. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali pijaną kobietę i jej kompletnie pijanego partnera oraz ich 8-letnią córkę.

Reklama

Jak się okazało, matka dziewczynki miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a jej ojciec ponad 5,5 promila. W trakcie interwencji do domu wrócił też ich 10-letni syn. Dzieci trafiły pod opiekę ciotki, a ich ojciec został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawą pijanych rodziców zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Biała Piska. Pracownicy socjalni byli na miejscu zdarzenia

W piątek, 5 kwietnia br. po godz. 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali zgłoszenie od pracowników socjalnych, że w jednym z mieszkań w miejscowości na terenie gminy Biała Piska kompletnie pijani rodzice opiekują się małoletnią córką. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Białej Piskiej, którzy opisali zastaną w tym domu sytuację.

W mieszkaniu tym była 43-letnia nietrzeźwa kobieta oraz jej kompletnie pijany 43-letni partner. Sprawowali oni opiekę nad 8-letnią córką. W trakcie interwencji do domu wrócił ze szkoły ich 10-letni syn. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rodziców. Matka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a ojciec ponad 5,5 promila. W tej sytuacji zapadła decyzja, aby dzieci przekazać pod opiekę ciotce. Słysząc to ojciec stał się bardzo agresywny. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o jego zatrzymaniu w policyjnym areszcie.

Ostatecznie dzieci przekazane zostały pod opiekę ciotki. Ich ojciec został zatrzymany, a rodzina objęta została procedurą "Niebieska karta". Sprawą niewłaściwego opiekowania się dziećmi zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.