We wtorek w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do poważnego wypadku z udziałem dziennikarza TVP3 Poznań Krzysztofa Czuba. Mężczyzna jechał rekreacyjne rowerem i został potrącony przez samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że cyklista uderzył w inne auto i doznał licznych złamań, w tym żeber.

Reklama

Sprawca wypadku nawet się nie zatrzymał. Pomocy udzielili mu inni świadkowie tego zdarzenia - napisali dziennikarze TVP3 Poznań. Ranny dziennikarz trafił do szpitala w Ostrowie. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku oraz sprawdzili nagrania z pobliskich kamer monitoringu.

Funkcjonariuszom udało się ustalić sprawcę zdarzenia na podstawie zapisów z kamer monitoringu. W środę 10 kwietnia policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia Krzysztofa Czuba. - Mężczyzna ma 25 lat i pochodzi z powiatu ostrowskiego - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna zostanie przesłuchany i wkrótce może usłyszeć zarzuty.