ARCO by Paco Pérez specjalizuje się w łączeniu polskich składników z hiszpańskimi smakami i znajduje się na 33. piętrze gdańskiego wieżowca Olivia Star.

Trzy nowe gwiazdki Michelin

Warszawska restauracja Rozbrat 20, została doceniona za "wyważone" połączenia smaków, a restauracja Giewont za łączenie polskich i francuskich samków.

Reklama

Krakowska Bottiglieria 1881 może pochwalić się dwiema gwiazdkami Michelin, a restauracje NUTA w Warszawie dostała drugą gwiazdkę i Muga w Poznaniu ma jednogwiazdkowe wyróżnienia.

Zielona gwiazdka

Dodatkowo gdańska restauracja Eliksir otrzymała Zieloną Gwiazdkę Michelin za swoje zaangażowanie w zrównoważone praktyki.

"Trzy nowe gwiazdki świecą nad Polską wraz z pierwszą w kraju zieloną gwiazdką. W najnowszej edycji polskiej selekcji gościmy trzy restauracje, które otrzymały jedną gwiazdkę Michelin" - poinformowano na Instagramie Przewodnika Michelin.

Historia Przewodnika Michelina

Przewodnik Michelin to prestiżowa publikacja gastronomiczna, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem w świecie kulinarnej elity. Powstał w 1920 roku z inicjatywy braci André i Édouarda Michelin, założycieli firmy produkującej opony samochodowe. Od samego początku przewodnik korzysta z anonimowych inspektorów, którzy odwiedzają restauracje incognito. W 1926 roku wprowadzono system jednej gwiazdki, a dziesięć lat później pojawił się trzygwiazdkowy system oceniania.