Do silnego wstrząsu w kopalni "Rydułtowy" doszło w czwartek nad ranem. Jak przekazała portalowi tvp.info rzeczniczka PGG, do której należy kopalnia Rydułtowy pod Rybnikiem, tąpnięcie nastąpiło o godz. 8:16.

Reklama

Wstrząs w kopalni "Rydułtowy". Wydobyto 15 osób

Doszło do niego na głębokości 1200 metrów. Wstrząs był dość silny. Trwa wycofywanie górników i ich liczenie – mówi w rozmowie z tvp.info Aleksandra Wysocka-Siembiga.

Pod ziemią przebywało 68 górników, wydobyto 15. Około godz. 11 pod ziemią przebywało jeszcze 53 górników. Dziesięć osób zostało przewiezionych do szpitala. Z kolei pięć przechodzi badania lekarskie na miejscu. Akcja ratownicza wciąż trwa.

Ratownicy poszukują zaginionych. Z 3 osobami nie ma kontaktu. 15 osób wydobyto na powierzchnię / TVP Info

Lokalne Radio 90 podało, że z 12 osobami znajdującymi się pod ziemią najprawdopodobniej utracono kontakt. Przekazał to rozgłośni dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. PGG na razie nie potwierdza tych informacji. Według najnowszych informacji kontaktu nie ma tylko z 3 osobami.

Aktualizacja:

Według najnowszych informacji podanych ok. godz. 14 na powierzchnię zostało przetransportowanych ok. 41 osób. Wciąż poszukiwanych jest dwóch górników.