Przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda oświadczył, że czeka na informację od kierownictwa MSWiA i policji dotyczącą wypłaty zaległych świadczeń do 12 października. "Jeżeli nie będzie ona satysfakcjonująca, 13 października zarząd główny związku prawdopodobnie ogłosi akcję protestacyjną" - powiedział Duda.

Reklama

"Forma ewentualnej akcji protestacyjnej nie jest jeszcze ustalona" - powiedział szef NSZZ Policjantów. Związkowcy nie wykluczają jednak składania do sądów pozwów o wypłatę zaległych dodatków socjalnych.

Co na to restort spraw wewnętrznych? Odpowiada, że należności będą regulowane w miarę możliwości budżetowych. "Ja mam nadzieję, że teraz już w najbliższych dniach i jeszcze do końca roku będziemy beneficjentami dobrych wpływów z Ministerstwa Finansów i uda nam się zniwelować te zadłużenia" - powiedział Schetyna.

Tymczasem rządowi narosło już u policjantów 83 miliony długu. To efekt zaległości w wypłatach dodatków socjalnych.W większości województw nie są one wypłacane wcale lub w części od kilku miesięcy.

Służby mundurowe mają ok. 20 świadczeń dodatkowych - są to m.in. równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, dopłata do wypoczynku, zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby czy delegacje.

Reklama