Reklama
Reklama
Reklama

Dłoń świętej Marii Magdaleny i fragment krzyża Chrystusa. Relikwie przyleciały do Polski

17 sierpnia 2014, 18:55
Relikwie przyleciały do Polski
Relikwie przyleciały do Polski / PAP / Radek Pietruszka
Ponoć dłoń świętej Marii Magdaleny nie ulega rozkładowi i utrzymuje temperaturę ciała, a fragment drewna pochodzi z krzyża, na którym ukrzyżowano Jezusa. Dwie cenne dla wyznawców chrześcijaństwa relikwie przyleciały do Polski na zaproszenie duchownych kościoła prawosławnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Maria Magdalena cerkiew relikwie krzyź Chrystus święta Maria Magdalena kościół ukrzyżowanie
Reklama

Komentarze (98)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • O,R
  2014-12-24 09:57
  -knot-Knut pasuje do ciebie lepiej,Ucałuj tę ciepłą dłoń w podzięce pogłaska cię po tym pustym łbie
  0
  zgłoś
 • zosia
  2014-08-24 20:25
  Ja przeszlam na protestantyzm. Lepiej mi sie zyje z ta zreformowana religia, niz z ta rodem z sredniowiecza.
  0
  zgłoś
 • LUTEK
  2014-08-23 21:34
  Do tego " nabożnego " kompletu brakuje mi tu jeszcze jednego bóstwa
  z Indii - człowieka z głową słonia oraz sześcio- lub ośmioręcznej bogini.
  LUDU POLSKI - dlatego właśnie jesteś smagany przez Stwórcę, na którego
  się świętokradczo powołujesz.
  0
  zgłoś
 • wiekowy
  2014-08-23 17:10
  Ciemniacy,fanatycy szturm na relikwie!!!
  0
  zgłoś
 • Drzazga 101
  2014-08-23 13:28
  "Dłoń świętej Marii Magdaleny i fragment krzyża Chrystusa"
  O Matko, a także kopytko osiołka, na którym Św. Rodzina spierdzielała do Egiptu, pióro ze skrzydła Archanioła, któren zwiastował NMPannie i szczebel drabiny, która się przyśniła św. Jakubowi. Już Marcin Luter w XVI wieku obśmiał te relikwie, odpusty i insze katolskie dyrdymały i stworzył najczystszą wiarę katolicką, opartą na Biblii, której wyznawcą na tym forumie jest Konrad Wallenrod od kangurów. Ale nie ja, w krystalicznej postaci abnegat, któren wierzy, że jakiś bóg stworzył tyn cały Wszechświat, ale się nie wtrąca do jego funkcjonowania, bo jak zobaczył to swoje DZIEŁO, to mu się odechciało czegokolwiek.
  Hej !-
  1
  zgłoś
 • knot
  2014-08-23 10:06
  Te wszystkie negatywne i cyniczne opinie przedstawiają obraz ludzi umysłowo nędznych,bez wykształcenia,złych na świat i otoczenie.Ludzi poniżających innych za ich wiarę,takich polsko- języcznych dżihadystów.Ludzi skorupy- przesiąkniętych cynizmem,częstokroc bezwiednie, tylko dlatego,że pozwolili diabłu zdominowac ich umysły. Dlatego tylko,że są leniwi i próżni nie pogłębiają swojej wiary,skuci diabelskim oddziaływaniem nie potrafią zrozumiec ludzkiego przeznaczenia.Obrócili się przeciw Bogu zamiast dziękowac Jezusowi,że odkupił i wybawił nas od wiecznej dominacji diabła.Boże dopomóż im bo nie wiedzą co mówią i czynią.
  0
  zgłoś
 • eh .....
  2014-08-22 21:42
  ...zwykla dzicz!
  0
  zgłoś
 • TadF
  2014-08-21 18:09
  A ja mam w sloiku powietrze, ktorym oddychal swiety (tu kazdy wpisze imies swietego, ktory akurat przyjdzie mu na mysl). Nie wiem czy wystawic na Allegro, czy przejsc sie po plebaniach w mojej okolicy? Jestem otawarty na kazda propozycje, byle suma byla odpowiednia !
  Jak bedzie zapotrzebowanie to moge dostarczyc inne "czesci" świętej Marii Magdaleny I nie tylko (wszystko made in China - gwarancja na rok, no moze na miesiac). Co jeszcze "kupi" ciemnota?
  0
  zgłoś
 • t.runo
  2014-08-21 17:14
  Tanio sprzedam kopytko osiołka na którym uciekał mały Jezusek przed Herodem, oraz szczebelek drabiny do nieba ,która przyśniła się jakiemuś świętemu (nazwiska nie pamiętam)
  0
  zgłoś
 • czystopraktycznie
  2014-08-21 15:38
  dłoń marii magdaleny ... czy aby nie doszło do bezczeszczenia zwłok ???!!!
  a tak przy okazji, czysto praktycznie - z mielonego wyszłoby więcej porcji ...
  0
  zgłoś
 • GED
  2014-08-21 15:01
  przyjechały równierz siki świętej Weroniki tylko o ty cisza,
  0
  zgłoś
 • gamal
  2014-08-20 07:17
  O tym, że Bóg Jehowa nagradza wiarę i odwagę, ponad wszelką wątpliwość przekonali się trzej Jego hebrajscy słudzy, którzy żyli w VII stuleciu p.n.e. Król Nebukadneccar zgromadził babilońskich dostojników i zażądał, żeby oddali cześć olbrzymiemu złotemu posągowi. Każdy, kto by tego nie uczynił, miał ponieść śmierć w ognistym piecu. Trzej Hebrajczycy z szacunkiem oznajmili Nebukadneccarowi: „Nasz Bóg, któremu służymy, potrafi nas wyratować. Z rozpalonego pieca ognistego i z ręki twojej, królu, on nas wyratuje. A jeśli nie, to niech ci będzie wiadomo, królu, że nie twoim bogom służymy, a złotemu posągowi, który postawiłeś, nie oddamy czci” (Dan. 3:16-18). Przejmujący opis ocalenia tych trzech młodzieńców znajdujemy w Księdze Daniela 3:19-30. Chociaż nam zapewne nie zagraża śmierć w ognistym piecu, to nasza niezłomna lojalność nieraz jest wystawiana na próby. Możemy wtedy ufać, że za przejawianie wiary i odwagi Bóg będzie nam błogosławił.
  0
  zgłoś
 • prawdajest1
  2014-08-20 07:13
  Co tu duzo gadac, balwochwalstwo i poganstwo w czystej postaci 101%.Ich dzial bedzie Wieczny ogien i Gehenna-tak jest napisane w Pismie swietym.
  0
  zgłoś
 • wyznawca
  2014-08-19 13:48
  Mam wode z jeziora Nazaret ta ;przetrzymuje sie od wiekow Nadaje sie na relikwie ?
  0
  zgłoś
 • diego
  2014-08-18 21:26
  A moze by tak przejsc na protestantyzm? Jak sie ma dosyc imprez tego rodzaju z magicznymi rekami i szczatkami swietych, z pielgrzymkami i podworkowymi kolkami rozancowymi, warto by bylo zapoznac sie z wersja religiii (zakladajac, ze potrzebuje sie religii), ktora jest dla doroslych i troche nowoczesniejsza. Bez cudow, bez bajek i bez kawalkow swietych.
  0
  zgłoś
 • jws
  2014-08-18 16:14
  Krytykę fałszywych prawd głoszonych przez kościelnych urzędników,krytykę biskupów roszczących sobie prawo do ustanawiania w Polsce tzw ,,prawa boskiego", krytykę duchownych wtrącajacych się brutalnie w życie czlowieka, UZNAĆ MOŻNA ZA CELOWĄ. LECZ WULGARNE DRWINY Z WIARY KATOLIKÓW, TRUDNE SĄ DO ZAAKCEPTOWANIA.KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO WIERZYĆ W CO CHCE, LUB NIE WIERZYĆ W NIC.MIEJMY UMIAR I KULTURĘ W KRYTYCE.
  0
  zgłoś
 • voiceinthedesert
  2014-08-18 16:06
  Pomyśleć, że ta ręka dotknęła samego Chrystusa! Dlatego się nie rozpada!
  0
  zgłoś
 • prawdajest1
  2014-08-18 16:04
  Kościoły zapominają o swym „najważniejszym zadaniu”. JEZUS powiedział, że najważniejszym zadaniem chrześcijan jest głoszenie „dobrej nowiny [ewangelii] o Królestwie” (Mateusza 24:14). Tymczasem na całym świecie kościoły często propagują wśród parafian określone poglądy polityczne. W kazaniach, prasie, a nawet w listach pasterskich duchowni wzywają wiernych do popierania wojen i ruchów mających na celu obalenie dotychczasowych rządów. Zachęcają ich, żeby się przyłączali do bojkotów i protestów politycznych. Kościoły są tak pochłonięte mieszaniem się do polityki, że spycha to na dalszy plan ich podstawową misję, zauważono w holenderskim czasopiśmie Kerk en Theologie (Kościół i teologia). W zamieszczonej tam recenzji książki pt. Alles is politiek, maar politiek is niet alles (Wszystko jest polityką, ale polityka to nie wszystko) czytamy: „Kościół powinien się powstrzymywać od wszelkich stanowczych deklaracji politycznych. Jego najważniejszym zadaniem jest głoszenie ewangelii a nie trabienie o polityce i balwochwalstwie-poswiecaniu nawet aut policyjnych!?!
  0
  zgłoś
 • Mariusz
  2014-08-18 15:59
  A co z napletkami Jezusa, było ich podobno kilkanaście? I wszystkie prawdziwe! Bo Jezusowi napletek CUDOWNIE cały czas odrastał.
  0
  zgłoś
 • anna maria
  2014-08-18 15:55
  -NADIA- Gdybyś nosiła spodnie nazwałbym cię katolickim talibem, o umyśle kury.
  Prawdopodobnie w życiu przeczytałaś w powszechniaku tylko katechizm i nic wiecej.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama