Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Starcia pod siedzibą JSW. Policja użyła broni gładkolufowej

3 lutego 2015, 20:06
Przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej zebrało się wieczorem kilkaset osób
Przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej zebrało się wieczorem kilkaset osób / PAP / Andrzej Grygiel
Pikieta górników pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej skończyła się starciami z policją. Demonstranci próbowali wedrzeć się do siedziby spółki górniczej, funkcjonariusze użyli więc broni gładkolufowej.
Reklama
Reklama
Tematy:
burdy broń gładkolufowa protesty strajk strzały Jastrzebska Spółka Węglowa policja JSW
Reklama

Komentarze (80)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ku przestrodze
  2015-02-04 21:07
  POlicja na Śląsku strzela do protestujących górników!

  A czym groził polskim obywatelom – niezadowolonym z władzy ludowej – były premier PRL Józef Cyrankiewicz w 1956 roku?

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."

  Jakże to aktualne przy obecnej władzy ludowej... pardon!... "obywatelskiej".
  0
  zgłoś
 • dc
  2015-02-04 11:22
  Teraz jest tam też do cholery ludzi i strzelają petardami od samego rana .Dosłownie kanonada.
  0
  zgłoś
 • prze-śmiewca
  2015-02-04 11:13
  Faszyzm= komunizm, z tą różnicą,że w komuniźmie nie przestrzegano prawa własności. Komunizm jest aktualnie wszyscy wiemy gdzie!!!

  Sukces Ukrainy to upadek dyktatury w Mińsku i komuny Moskwie.

  Ostoją komuny w Polsce są związki zawodowe i popierający je politycy z SLD i PIS, dla których wspólnym idolem jest Edward Gierek.
  0
  zgłoś
 • .her doctor
  2015-02-04 11:07
  Był komunizm,potem mafia,teraz jest najwyższe stadium FASZYZM!!!
  nie wierzycie ? to dlaczego macie to samo co w 33r w Szwabi?
  0
  zgłoś
 • Babunia
  2015-02-04 11:03
  Uda się, uda.!

  Wreszcie realne jest zreformowanie górnictwa.

  Kilofki, ani kroku w tył. Zwińcie kopalnie... przecież są niepotrzebne.
  0
  zgłoś
 • Gorolka
  2015-02-04 11:02
  Kilofki , ani kroku w tył. brawo, brawo, brawo!!!

  Czego nie potrafiły rządy od czasu po rządzie Buzka, zrobicie sobie i Nam sami.

  Trzymam kciuki.
  0
  zgłoś
 • liberał
  2015-02-04 10:59
  Należy umieć powiedzieć NIE. I właśnie tego oczekiwało społeczeństwo wobec górników. Co więcej , tego oczekiwali górnicy. Związki zawodowe odpowiednio potraktowane przez Tuska nawet nie próbowały podskoczyć. Pani Premier na własną prośbę rozpaliła roszczeniową część społeczeństwa. Aż dziwne że POparcie nie spadło do 10%.

  Ja, trzymam kciuki za górników, oby im się udało rozwalenie polskiego górnictwa węglowego- wszyscy skorzystamy na tym . A Pani Premier skombinuje sobie torebkę i będzie udawała "żęlazną damę"
  0
  zgłoś
 • na śpiocha
  2015-02-04 10:54
  Panią Premier zostawcie w spokoju, pokazała co potrafi- czyli nic. Aktualnie obstawili ją osobami z wizją . Pani Premier jak się okazało nie nadaje się na Premiera, co najwyżej na urzędnika- osobę wykonującą czyjeś plecenia. Bez myśli, bez wizji... "pan ( i) sterowany"?
  0
  zgłoś
 • komuch
  2015-02-04 10:50
  Polacy, należy tylko trzymać kciuki i żarliwie się modlić za upór i konsekwencje liderów górniczych. Oby strajk trwał i żądania były eskalowane. Oby się nie porozumieli.

  Wszystko to ładnie dupnie- upadek kopalni, ...i po kłopocie. Koszty społeczne, socjal i tak już gmera w naszych kieszeniach. Będzie taniej. Szybki upadek- szybka reaktywacja na nowych zasadach.

  Kilofki liczę na was, macie moje poparcie. Ani kroku w tył.
  0
  zgłoś
 • Disbeliever bicz na POmatolstwo
  2015-02-04 10:49
  „Sukcesy Ewy Kopacz to przede wszystkim porozumienie z górnikami, które niczego nie załatwiło oraz kompromitacja najbliższego otoczenia pani premier, co zaowocowało dymisją trzech osób, w tym rzeczniczki rządu. Ewa Kopacz schowała się, bo tak jej doradził, a właściwie nakazał Donald Tusk. Zrobił to niejako rutynowo, bo twierdzenie, jakoby Ewa Kopacz była samodzielnym podmiotem polskiej polityki, niezależnym od Tuska, to baśnie z mchu i paproci. (…)
  Donald Tusk też to wie, zatem postanowił schować swoją polityczną wybrankę. Sam zresztą też znikał, kiedy nie wiedział, co zrobić bądź wtedy, gdy narobił głupot. Ale Tusk w czasie zniknięć przeważnie poddawał się neurolingwistycznemu programowaniu (NLP), po którym z nową werwą i całkiem skutecznie robił Polakom wodę z mózgu.

  Ewę Kopacz też namówiono na treningi z NLP, ale jak mi doniosły wiewiórki z KPRM, trenerzy wyrywali sobie włosy z głowy, bo pani premier nie dało się niczego nauczyć. Było nawet gorzej, bo podsuwane jej schematy powtarzała w tak karykaturalnej formie, że zaproszeni na te ćwiczenia zaufani pracownicy w roli widzów dostawali totalnej głupawki. (…)

  Sama pani premier zdaje sobie powoli sprawę, że coś z nią jest nie tak i zaczyna mieć permanentnego doła. Wcześniej wyładowywała się na innych, teraz podobno często płacze. Ale też oczywiście nadal wybucha, tylko że od jakiegoś czasu nikt się już tych wybuchów nie boi.

  W pracy kancelarii pani premier panuje obecnie atmosfera z brytyjskiego serialu „Allo, Allo!”, czyli jest jak w Café René. (…) Donald Tusk jest niemal codziennie bombardowany w Brukseli wiadomościami o tym, co się dzieje w rządzie, czyli na planie „Allo, Allo!”. Ma też wciąż telefony od samej pani premier, która niezmiennie zadaje mu leninowskie pytanie „Czto diełać” (co robić?). Najpierw próbował jej coś radzić, ale gdy dodzwonili się do niego także jego dawni trenerzy NLP i opowiedzieli, jak przebiega nauka z Ewą Kopacz, doradził jej ukrycie się. Problemem jest to, że Ewa Kopacz nie może wytrzymać w ukryciu. „.

  Stanisław Janecki
  0
  zgłoś
 • disbeliever
  2015-02-04 10:48
  „W stanie silnego wzburzenia Ewa Kopacz ma biegać po swoim gabinecie bez butów (w rajstopach), kląć jak szewc i wygrażać pięściami niewidzialnym wrogom (…) Gdy Ewa Kopacz się „wkurzy”, a w taki stan wpada co najmniej kilka razy dziennie, zaczyna szybko mówić, połykając końcówki albo tracąc głos przy wymawianiu niektórych słów. I coraz gwałtowniej wymachuje rękami – tak, że czasem potrafi sama sobie zrzucić okulary. Najczęściej mimowolnie chwyta się za głowę, rujnując sobie fryzurę, w efekcie prawie zawsze jest rozczochrana (..:)
  0
  zgłoś
 • Ubek filozof chłopski
  2015-02-04 10:46
  Brawo, brawo brawo!!! Górnicy tak trzymać!!! i ani kroku w tył. Eskalować, eskalowąć, eskalować!!!
  Już dziś Polacy was nie lubią, a za kilka dni za przyznanie się,że jest się górnikiem to już tylko w gębę będzie można dostać. Dodam .. zasłużenie.

  Brawo strajkujcie!!! nie ma innej metody aby zreformować górnictwo w Polsce.Rozwalicie swój zakład pracy jak Wrzodak Ursus i... wreszcie będzie normalnie.

  I po górnictwie !!!

  Osobiście trzymam kciuki, za udany strajk. Mam nadzieję,że po KW ,HW i JSW nie zostanie kamień na kamieniu. Ci z KW i HW dostana osłonę socjalną, ci z JSW zapewne nic- po upadku firmy giełdowej syndyk spłaci wierzycieli i może pensyjki nie będzie. Ewentualne ponowne zatrudnienie w powołanej na gruzach JSW firmie na nowych zasadach- może jak w Czechach?. Wielu z was górników pracowało w Czechach więc już się cieszcie.

  Pani Premier nie potrafi , to mam nadzieję,że wam się powiedzie rozwalenie tego kołchozu
  0
  zgłoś
 • kosmita
  2015-02-04 10:33
  Kiszczak pokazał jak likwidować strajki . Nauka nie poszła w las.
  0
  zgłoś
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-02-04 10:18
  Pałować POdłych warchołów !!!
  Raz zdobytej władzy nie oddamy nikomu !!!
  POłamiemy ręce wyciągnięte do władzy tuskowej !!!
  My koszerna POprawna POlitycznie zdrowa tkanka
  sPOłeczna POdpieramy działania naszej ukochanej
  premier i odrodzonego ZOMO !!!
  0
  zgłoś
 • Niesiołowskij Sztef
  2015-02-04 10:13
  No wreszcie pałują !!! ZOMO też doczekało się POwrotu !!!
  0
  zgłoś
 • >>>>> Zibi <<<<<<
  2015-02-04 09:49
  MAFIA - PO ZACZYNA STRZELAĆ DO LUDZI , CO SIĘ NIE ROBI ABY UTRZYMAĆ WŁADZĘ , CZAS MAFII - PO DOBIEGA KOŃCA , DLACZEGO MAFIA TEGO NIE MOŻE ZROZUMIEĆ ...
  0
  zgłoś
 • Janina
  2015-02-04 09:36
  Są pytania internautow ...dostaliśmy z Unii tyle pieniędzy a wszystko się sypie.dlaczego? bo w pierwszej kolejności pieniądze dostają doradcy i to najczęsciej z UE ogromne pieniądze..potem dostają firmy zaprzyjażnione z opcją polityczną ,potem dostają resztki Ci na dole i też kradną...
  0
  zgłoś
 • j
  2015-02-04 09:06
  kto tu podpala polskę może peło pomatoły
  0
  zgłoś
 • obywatel
  2015-02-04 07:55
  to nie kibole tylko grupki prowokatorów opłacane przez Kopacz
  0
  zgłoś
 • fddffddfdf
  2015-02-04 07:53
  zaprotestujmy jak nadejdzie propozycja zafundowania darmowych wczasów dla Ukraińskich dzieci wtedy trzeba zaprotestować!!! Ale wtedy zaprotestuje Cała Polska!!!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama