Jutro w Sejmie ma znaleźć się projekt ustawy, która ma rozwiązać problem frankowiczów. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała to w wywiadzie, którego udzieliła TVP Info.
Szefowa rządu nie chciała zdradzić szczegółów pomysłu. Pomysł ma przedstawić poseł Krystyna Skowrońska, która jest autorką rozwiązania. Premier Kopacz powiedziała jedynie, że nie będzie to opowiadanie, że wszystkim zostaną przewalutowane kredyty po kursie z dnia zaciągnięcia pożyczki. Premier dodała, że rozwiązanie obejmie też osoby, które mają kredyty w innych walutach, w tym w złotówkach i mają kłopot ze spłatą. Premier zapowiedziała też, że na początku września rząd przygotuje rozwiązanie dla osób zatrudnionych na tak zwane umowy śmieciowe.

Jednocześnie słowa Ewy Kopacz o galeriach handlowych i Biedronce już stały się hitem sieci. Premier atakowała bowiem w TVP Info pomysły PiS na opodatkowanie sieci marketów. Uważa bowiem, że ucierpią na tym mali sklepikarze. Jak chodzimy do galerii, to widzimy, że tam powierzchnię wynajmują mali sklepikarze - stwierdziła. Ucierpią też, jej zdaniem, ci rolnicy, którzy dostarczają warzywa do Biedronki. Przyzna pan sam, że warzywa w Biedronce są super, mieszkam obok Biedronki i rzeczywiście są super - mówiła Piotrowi Kraśce. Na jej słowa już zareagowała polityczna konkurencja.